Loppukevään ajankohtaisia asioita

Hei pykälistit,

Toimisto on poikkeuksellisesti auki viikoilla 24 ja 25 seuraavasti:

– tiistaina 2.6. klo 16.30-19

– keskiviikkona 3.6. klo 10-14

– torstaina 4.6. klo 10-14

– tiistaina 9.6. klo 16.30-19

Tämän jälkeen toimistopäivystykset siirtyvät kesälomille, joten nyt on hetkesi hakea tai palauttaa tenttikirja sekä kotiuttaa aiemmin tilatut juhlavuoden collegepaita ja vesipullo. Näistä on myös joitain kappaleita vielä varaamatta, joten tule katsomaan jos löytyisi sinulle sopiva!

Toimistopäivystysten aikana on mahdollista tarkastella 11.6. pidettävän yhdistyksen kevätkokouksen asiakirjoja. Kevätkokouksesta lisätietoja ja kutsu on tulossa lähipäivinä.

Kerhotilat ovat 1.6. alkaen taas jäsenistön vapaassa käytössä. Tilojen normaalien varaussääntöjen ja valtioneuvoston asettamien suositusten noudattamista tullaan kuitenkin valvomaan tavallistakin tarkemmin. Poikkeuksellisten kokoontumisrajoitusten noudattaminen on tilojen käyttämisen edellytys.

Yhdistyksen alaiset kerhot voivat valtioneuvoston asettamat ohjeet huomioon ottaen toimia 1.6. alkaen. Kokoontumisten osallistujamäärien suositustenmukaisuuden varmistamiseksi voidaan käyttää esimerkiksi ennakkoilmoittautumista.

Hallitukseen voi ottaa yhteyttä, mikäli lisäkysymyksiä tässä tiedotteessa esitettyihin seikkoihin liittyen syntyy.

Mukavaa loppukevättä ja kesää toivottaen,
Yhdistyksen hallitus 2020

© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »