Toimistoterdet – Office terrace events

Pykälän toimistoterdet palaavat tänäkin vuonna!

Toimistoterdejen yhteydessä yhdistyksen toimisto palvelee normaalisti, eli voit käydä lainaamassa ja palauttamassa kirjoja sekä hoitaa muita asioita toimistolla, minkä lisäksi toimiston kattoterassi valjastetaan yhdistyksen jäsenten käyttöön rentoa hengailua ja yhteisen kesäpäivän viettoa varten.

Toimistoterdeillä tulee olemaan tarjolla hieman juotavaa sekä mahdollisesti myös pientä purtavaa!

Kesän toimistopäivystykset ja -terdet järjestetään torstaina 11.7. klo 17-20  ja torstaina 15.8. klo 17-20. Nähdään siis silloin, tervetuloa!

—-

Office terrace events are back this year as well!

During the event, the association’s office will operate as usual, meaning you can borrow and return books and handle other office matters. Additionally, the office’s rooftop terrace will be available for association members to enjoy relaxed hanging out and spending a summer day together.

There will be some drinks and possibly some snacks available at the office terraces!

The summer office hours and terrace events will be held on Thursday, July 11, from 5 PM to 8 PM, and on Thursday, August 15, from 5 PM to 8 PM. See you then, welcome!

© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »