Toimisto suljettu toistaiseksi

Paikallisen koronatilanteen selvästi pahennuttua sekä valtioneuvoston toteamien poikkeusolojen vuoksi yhdistyksen hallitus on päättänyt kokouksessaan sulkea Pykälän toimiston toistaiseksi. Toimisto ei siten tänään 2.3. ole auki. Toimisto pysyy pääosin suljettuna toistaiseksi valtioneuvoston määräämän sulkutilan päättymiseen asti.

Koska Pykälän kirjasto on ollut monelle pykälistille korona-aikana tärkeä resurssi, yhdistyksen hallitus pyrkii mahdollistamaan toimistolta toimivan kirjaston turvallisen käytön toimiston muuten ollessa suljettuna. Toimintatavoista tämän suhteen tiedotetaan erikseen lähipäivinä.
Tällä hetkellä yhdistyksen kirjastosta lainassa olevien kirjojen lainat erääntyvät aikaisintaan toimiston taas auetessa.
Jos asiasta herää mitä tahansa kysymyksiä, tavoittaa koko hallituksen sähköpostilla osoitteesta .
© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »