Pykälä-infon käyttösäännöt uudistuvat!

TIEDOTE 12.12.2016

Pykälä ry uudistaa sähköpostilistansa pykälä-infon käyttösäännöt. Muutokset astuvat voimaan 1.1.2017 alkaen.

Uudistus on saanut alkunsa yhdistyksen jäsenistöltä saadusta palautteesta. Sen tarkoituksena on vähentää listan kautta tulevan postin määrää ja siten parantaa sähköpostilistan informaatioarvoa jäsenistöllemme.

Muutoksen jälkeen listalle lähetetään suoraan tietoja ainoastaan yhdistyksen ajankohtaisista asioista. Yliopiston asioista tiedotetaan listan kautta kuten ennenkin. Kaikki työpaikkailmoittelu tapahtuu jatkossakin Paragraaffi Oy:n kautta.

Kaikki muu sähköpostiliikenne tulee lähettää osoitteeseen . Viestit kootaan kerran viikossa tiistaisin lähetettävään jäsentiedotteeseen. Suoraan listalle lähetetyt viestit tullaan poistamaan riippumatta niiden sisällöstä.

Jäsentiedotteen ylläpidosta vastaa tiedotustoimikunta hallituksen tiedotusvastaavan johdolla. Ylläpitäjiin saa yhteyden osoitteesta .

Listalle liittyminen ja poistuminen säilyvät samanlaisena kuin tähänkin asti.

Säännöt ovat kokonaisuudessaan nähtävillä yhdistyksen internet-sivuilla: https://pykala.fi/yhdistys/pykala-info/.
 

© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »