Tervetuloa Pykälä ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen ma 4.11. klo 17.00

Hyvät pykälistit – tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen!

 

Aika: Maanantai 4.11.2018 klo 17.00 (ovet aukeavat klo 16.30)
Paikka: Porthania, Suomen laki -sali (Yliopistonkatu 3)

 

Yhdistyksen sääntömääräisen syyskokouksen asialista:
1) valitaan vuoden 2020 yhdistyksen puheenjohtaja;
2) valitaan Pykälä ry:n hallituksen puheenjohtaja, sihteeri, taloudenhoitaja, opintovastaava, tiedotusvastaava, ulkoasiainvastaava, yleisvastaava sekä tilavastaava vuodelle 2020;
3) valitaan tilintarkastajat tarkastamaan seuraavan tilikauden tilejä ja hallintoa;
4) käsitellään Oikeustieteen Opiskelijoiden Liittoa koskevat asiat
5) käsitellään esitys yhdistyksen konferenssitoiminnan aloittamisesta
6) päätetään yhdistyksen Taloudenhoidon periaatteista vuosille 2019-2021
7) päätetään seuraavan vuoden toimintasuunnitelmasta;
8) päätetään seuraavan vuoden liittymismaksuista ja jäsenmaksuvelvollisuudesta;
9) päätetään seuraavan vuoden talousarviosta;
10) käsitellään yhdistyksen Code of Conduct ja Keinomme häirinnän estämiseksi -asiakirjoja
11) käsitellään muut mahdolliset asiat.

 

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen liittyminen yhteistyössä kaikkien Suomen oikeustieteellisten ainejärjestöjen kanssa perustettavaan Oikeustieteen Opiskelijoiden Liittoon, sekä esitetään sääntömääräisessä kevätkokouksessa asetetun päätöksen mukaisesti yhdistykselle Pykälän valmiudet ryhtyä toteuttamaan konferenssitoimintaa. Lisäksi kokouksessa käsitellään jo hallituksen tänä vuonna vahvistamat Code of Conduct ja Keinomme häirinnän estämiseksi -asiakirjat.

 

HUOM! Ovet avataan jo kello 16.30, saavuthan hyvissä ajoin! Kokoukseen saavuttaessa jokaisen on todistettava jäsenyytensä Pykälä ry:n jäsentarralla varustetulla opiskelijakortilla. Jos et ole jo maksanut jäsenmaksua ja hakenut tarraasi toimistolta, teethän sen viimeistään torstaina 31.10. toimiston aukioloaikojen puitteissa.

 

Kokoukseen liittyvät asiakirjat ovat nähtävillä yhdistyksen kerhotiloissa maanantaina 28.10.2018 klo 18-21 ja tämän jälkeen yhdistyksen toimistolla aukioloaikojen puitteissa 29.10.2018 lähtien osoitteessa Mannerheimintie 3 B, 5. kerros (avoinna ti-ke 16.30-19, to 10-14).

 

Kaikki yhdistyksen jäsenet ovat sydämellisesti tervetulleita!
© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »