Tervetuloa ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen 7.5.2019 klo 19

Hei pykälistit!

Olette kaikki lämpimästi tervetulleita Pykälä ry:n ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen tiistaina 7.5.2019 kello 19.00 Pykälä ry:n toimistolla osoitteessaMannerheimintie 3 B, 5. krs.

Ohjelma:

Ylimääräisessä yhdistyksen kokouksessa

1) käsitellään yhdistyksen sääntöjen 5 §, 9 §, 11 §, 13 § ja 23 § muutosten vahvistaminen; sekä

2) käsitellään muut mahdolliset asiat.

Yhdistyksen sääntöjen muutokset koskevat liittymismaksun määrästä päättämistä yhdistyksen syyskokouksen sijasta missä tahansa yhdistyksen kokouksessa (5 §, 9 § ja 13 §), velvollisuuden ilmoittaa yhdistyksen kokouksista tiedekunnan ilmoitustaululla poistamista (11 §) sekä yhdistyksen nimenkirjoitusoikeuden laajentamista jokaiseen hallituksen jäseneen (23 §).

Kokoukseen saavuttaessa jokaisen on todistettava Pykälä ry:n jäsenyytensä Pykälän jäsentarralla varustetulla opiskelijakortilla.

Kokoukseen liittyvät asiakirjat ovat nähtävillä yhdistyksen toimistolla toimiston aukioloaikojen puitteissa osoitteessa Mannerheimintie 3 B, 5.kerros (ti – to klo 11.30 – 16.30). Lisäksi asiakirjat ovat pyynnöstä nähtävissä myös Pykälän kerhotiloissa tiistaina 30.4. klo 12.00 – 16.00.

Tervetuloa!

© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »