Uuden hallituksen valinta lähestyy – Hallitusvaalipaneeli 27.10.

Hei pykälistit!

Syyskokous ja sen myötä Pykälä ry:n hallituksen valinta vuodelle 2021 lähestyvät.

Aikaisempien vuosien tapaan järjestetään tänäkin vuonna hallitusvaalipaneeli ennen syyskokousta. Kun vaalipaneelissa sekä syyskokouksessa käytettävä aika ehdokasta kohden on suhteellisen rajallinen, tarjoamme ehdokkaille mahdollisuuden täyttää itsestään esitietolomakkeen. Jäsenistöllä on mahdollisuus tutustua ehdokkaiden lomakkeeseen täytettyihin tietoihin, kun ne julkaistaan yhdistyksen nettisivuilla hallitusvaalipaneelin päätyttyä. Tämän ajankohdan jälkeen täytetyt tiedot julkaistaan sivuilla sitä mukaan, kun niitä tulee.

Hallitusvaalipaneeli järjestetään tiistaina 27.10. striimattuna yhdistyksen kerhotiloilta Pykälästä (Suvilahdenkatu 10 B, 5. krs) klo 18.00. Paikan päälle otetaan vain pieni määrä seuraajia, ja ilmoittautumisessa priorisoidaan ehdolle asettuvia. Ilmoittautumisen hyväksymisestä saat sähköpostivahvistuksen. Paneeli striimataan yhdistyksen Facebook-sivuille, ja striimin yhteydessä on mahdollisuus esittää ehdokkaille kysymyksiä.

Ilmoittaudu tulemaan paikan päälle: https://forms.gle/7EtpiisEKQPFXo5HA

Ennakkotietolomake ehdokkaille: https://forms.gle/ihuKTivDHzrCVUtH7

Ehdokas: mikäli tiedät jo nyt, ettet pääse paikalle, mutta olisit kiinnostunut etäosallistumisesta, laita viestiä tiedotusvastaavalle ()!

Tärkeitä päivämääriä

Yhdistyksen syyskokous järjestetään maanantaina 2.11. klo 18. Tarkempaa tietoa kokouksessa käsiteltävistä asioista sekä ilmoittautumisohjeet lähetetään myöhemmin tällä viikolla virallisessa kokouskutsussa.

Pyydämme ehdokkaita jo tässä vaiheessa varaamaan alustavasti kalenteristaan seuraavat päivämäärät uusien hallituslaisten perehdytystä varten: 11.-13.12.

Ystävällisin terveisin,

Yhdistyksen hallitus

© 2024 Pykälä ry
webDesign: Mekanismi »